Blog

Buzun Cilde Yararları

Cilt hücrelerini harekete geçiren buz, ciltteki koyu renkliliği giderir..Ciltte beyazlanma sağlar. Cildi canlı yapar.  Buz küpleri güneş yanıkların geçmesinde de oldukça etkilidir. Güneş yanıklarıyla başınız dertteyse temiz beze sarıp cildinize uygulamanız yeterli olacaktır…

Sıkılaştırıcı özelliği ile, genişleyen gözeneklerin toparlanmasını ve küçülmesini sağlayan en kolay yöntemdir. Buz ayrıca ciltte kan dolaşımını hızlandırarak, cildin sağlıklı ve genç görünmesini sağlar.

Bu yöntemi kullanmak isteyenler, bir kaç tane buzu temiz bir beze sarıp, cilde çok bastırıp tahriş etmeden, yüzün hertarafını hatta boyun bölgesine de uygulayabilirler. İyice soğuyan cildi 30 saniye kadar dinlendirip, tekrar buz uygulaması yapılır.Ve sonra tekrar…Bu işlemi 3 kere yapmanız yeterli olacaktır. Bir gün içinde ister bir kere ister 2 veya 3 kere uygulanailir. Hiçbir sakıncası yoktur.

Buz sadece cilt bakımında değil, çıkan sivilcelerin azalmasında da çok etkili bir yöntemdir. Ciltteki kan dolaşımını hızlandırdığı için sivilcelerin çabuk kaybolmasına sebep olur. Ayrıca ciltte biriken yağ ve kiri de giderir. Böylece sivilcelerin neden olduğu ağrı, iltihaplanma gibi sorunların da yaşanmasına engel olur. Kan dolaşımının hızlanması göz altı morluklarının da çaresidir. Temiz beze sarılmış buz küplerini göz altınızda kısa süreli bir şekilde tutup tutup kaldıralım.

Categories

Yazar

tahtadolap.net Avatar

Paylaş & Yazdır