Blog

YARA İZLERİNİ GİDERMENİN DOĞAL YOLLARI

VAZELİN :

Pahalı krem ve serumlara göre çok çok etkili ve güvenilir bir yöntemdir yara izlerini kaybetmek için. 1 ile 3 hafta süresince günde 3 kez iz olan bölgeye sürülen vazelin, cildin mükemmel şekilde nem tutmasına yardımcı oluyor. Deri çatlağı, su çiçeği ve akne izleri için iyi bir çözüm kaynağıdır.

ALOE VERA:

Aloevera, iddialı tedavi edici özelliği nedeniyle yüzyıllardır kullanılmaktadır. Deri yenilenme sürecini desteklediği gibi, anti-enflamatuar ve antiseptik özellikleri de taşır. Aloevera jelini dairesel hareketlerle masaj yaparak yaranın üzerine uygulayalım. 30 dakika bekledikten sonra  yıkayalım. Günde iki kez… Küçük ameliyat izlerini gidermek için etkili olacaktır.

SANDAL AĞACI YAĞI :

Uçucu yağlar, yüksek oranda kolajen sentezini destekler ve antiseptik, anti-enflamatuar ve iyileştirici özellikleri taşır. Özellikle sandal ağacı ve lavanta yağları, düzenli kullanıldığında iyileştirici ve yenileyici süreçleri destekler. Yara izlerinin üzerine az bir miktar uçucu yağdan sürüp, masaj yaparak yedirin.

SOĞAN SUYU:

Soğan suyu, düzenli kullanımda, yanık izlerine ve minik cerrahi operasyon izlerine karşı iyi gelmektedir. Temiz yara izine soğan suyu ile pansuman yapabilirsiniz. Haftada 3 defa uygulamanız tavsiye edilir.

ELMA SİRKESİ+BAL

Elma sirkesi, antimikrobiyal ve antioksidan özelliklerinden dolayı doğal bir dezenfektandır. Akne izlerinden kurtulmak için elma sirkesini ve balı karıştırın. Akne izine uygulayın ve 10 dakika sonra cildinizi durulayın.

Paylaş & Yazdır